Pirmasis „Nenutrink medžio“ sodinimas

Iniciatyva „Nenutrink medžio“ siekiame ne tik atkreipti dėmesį į vienkartinius pirkinius ar įpročius, bet ir prisidėti prie gerų darbų. Vienas iš mūsų tikslų – sodinti bei atsodinti medžius ir kurti daugiau žalių erdvių. Drauge mes galime savo aplinką paversti draugiškesne.

Paskutinį pavasario ketvirtadienį įvyko pirmasis „Nenutrink medžio“ medelių sodinimas Vilniaus Pilaitės rajone. Su „Idėjų lysvės“ bendruomene sodinome turbūt vienintelį tokį vaismedžių sodą mieste.

Bendradarbiaujant su agronome ir „Geltono karučio“ kursų lektore Inge Auželiene, buvo sudarytas vaismedžių sodinimo planas, pagal kurį parinktos medelių ir krūmų rūšys, numatyta jų sodinimo vieta ir poreikiai. Renginio metu sodininkystės ekspertė su į talką susirinkusiais bendruomenės nariais dalinosi savo žiniomis bei patarimais, kaip sodinti ir prižiūrėti jaunus medelius.

Po visų darbų „Idėjų lysvės“ sodas buvo praturtintas vyšniomis, obelimis, slyvomis, sausmedžiais, abrikosu, šermukšniu, putinu ir medlievomis – iš viso net 22 medžiais ir krūmais. Nuo idėjos iki vaisių!