Momentinės loterijos bilietas – nelaiminga atlieka?

Nusipirkę momentinės loterijos bilietą, jį nutrynę ir išvydę laimėjimą, puikiai suprantame, ką reikia daryti. Daug negalvojame ir tada, kai tas bilietas yra nelaimingas. Tačiau ar kada nors susimąstėte, kad atsidūręs šiukšliadėžėje, jis gali tapti ilgalaike šiukšle, nes dėl savo sudėties retas loterijos bilietas yra perdirbamas?

Gerai, jeigu neišmetate bilieto kur papuola ir jis tvarkingai nukeliauja į šiukšliadėžę. Dar svarbu žinoti, kaip jis rūšiuojamas. Bilieto draugiškumą aplinkai lengviausiai parodo ant jo esantis perdirbimo ženkliukas. Jei tokio nėra, verta bilietą perplėšti. Jeigu tai padaryti pavyko lengvai ir matomas tik grynas popierius, vadinasi nelaimingos šiukšlės vardo išvengta.

Jeigu, perplėšus nutrinamos loterijos bilietą, matosi papildomos medžiagos, akivaizdu, kad panaudota kombinuota spauda, todėl toks bilietas yra neperdirbamas. Bėda ta, kad popierius kartais būna tik paviršinis sluoksnis, po kuriuo slepiasi barjerinė plėvelė. Toks apėjimas yra netgi taršesnis nei gryno plastiko, nes sudėtingiau perdirbamas ir gali keliauti tiesiai į sąvartyną ar krosnį.

Pasaulyje vis aršiau kylant vienkartinio plastiko draudimų bangai, į draudžiamų produktų sąrašą patenka kažkada mums buvę įprasti pirkiniai – plastikiniai šiaudeliai, maišeliai, vienkartiniai indai ir kt. Kadangi didžiosios dalies nutrinamų loterijos bilietų sudėtyje yra kitų medžiagų, galima viltis, jog momentinė spausdinta pramoga irgi bus apribota arba priversta keistis.

Kol kas apie visišką aplinkai kenksmingų bilietų išnykimą telieka pasvajoti. Tą puikiai įrodo vaizdas daugelyje prekybos centrų. Ar kada nors bandėte paskaičiuoti, kiek momentinės loterijos bilietų galima rasti prekybos vietose? Pamėginkite ir pamatysite, kad kai kur tokių galima išvysti net po dvidešimt skirtingų rūšių, o jų tiražai siekia dešimtis, kartais šimtus tūkstančių.

Nepaisant to, kai kurie žmonės jau dabar, pirkdami elektroninius bilietus, meta gelbėjimosi ratą aplinkai. Atsiradus loterijai internetu, ji tapo puikia alternatyva neperdirbamai popierinei versijai, kurią galima žaisti tiesiog trinant išmaniajame telefone arba kompiuteryje. Be to, atsisakius kombinuotos spaudos, sunaudotume mažiau popieriaus, vadinasi mažiau iškirstume ir medžių.